Plecy

Kościół pw. Trójcy Świętej – Gorzów Wielkopolski (ul. Kostrzyńska)

Fundamenty powiada z XVI w., wybudowany został w 1833 r.. Jest to kościół jednonawowy o cechach klasycystycznych, z wieżą z 1880 r., pobłogosławiony i oddany do kultu katolickiego 14.04.1946 r. Na wieży umieszczone są dwa dzwony, a na najwyższej kondygnacji zainstalowany jest zegar. We wnętrzu wieży na północnej ścianie umieszczona jest pamiątkowa tablica poświęcona pierwszemu duszpasterzowi który zmarł w wieku 49 lat w 1667r. W prezbiterium znajduje się krzyż wraz z figurami Matki Bożej i św. Jana Apostoła oraz witraż z roku 1974 r. przedstawiający symbol Ducha Świętego.

Odpust: Niedziela Trójcy Świętej

Kościół pw. św. Józefa – Chróścik w Gorzowie Wielkopolskim

Wzmianka o pierwszym kościele w tym miejscu pochodzi z 1300 r., kiedy to kościół został przekazany Cystersom w Mironicach. Dwukrotnie był odbudowany w 1692 i 1772 r. Obecny stan zbudowany jest z 1875 r., zaś kościół jest utrzymany w stylu neogotyckim. W kościele znajdują się relikwie św. Felicji męczennicy. Do kultu katolickiego został pobłogosławiony i oddany 23.03.1947 r.

odpust: 19 marca

Kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa – Jasiniec

Kościół wybudowany w 1896 r. w stylu neogotyckim, został pobłogosławiony i oddany do kultu katolickiego 01.03.1947.

odpust: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół pw. MB Częstochowskiej – Łupowo

Pierwsza wzmianka o Łupowie pochodzi z 1278 r. Kościół istniał tu w XVII w. Obecny kościół w stylu szachulcowym pochodzi z 1749 r. Kościół został pobłogosławiony i oddany do kultu katolickiego 03.01.1947.

odpust: 26 sierpnia

Facebook