
Pielgrzymka i odpust w Baczynie
Dziś nasz dziekan, ks. Ireneusz Mastoj, razem z grupą pielgrzymów z naszej parafii Trójcy Świętej w Gorzowie wyruszyli pieszo do Baczyny, aby wspólnie świętować 50-lecie parafii św. Piotra i Pawła, która 50 lat temu wyrosła właśnie z naszej wspólnoty.
Już o 8:30 rano 
pielgrzymi ruszyli w drogę, niosąc ze sobą modlitwy
, radość
i dobre rozmowy
, jak pielgrzymi nadziei w roku jubileuszowym, a wszystko to w duchu wdzięczności za minione lata i tych, którzy je tworzyli.
Mszy świętej w Baczynie przewodniczył nasz biskup Tadeusz Lityński
. Było naprawdę pięknie: kościół wypełniony wiernymi
, wspólna modlitwa
, uśmiechy i wdzięczne spojrzenia
, a po Eucharystii czekał na wszystkich serdeczny poczęstunek 
przygotowany przez parafian i parafianki Baczyny.
To był prawdziwy dzień świętowania – razem jak bracia i siostry w Chrystusie.
Dziękujemy parafii w Baczynie za ciepłe przyjęcie i wspólny czas – to była radość być razem w tak ważnym dniu Waszej historii. Niech Pan Bóg błogosławi Wam na kolejne lata! 

Niech Pan Bóg błogosławi Wam na kolejne lata 


















