Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Gorzów Wlkp., dn.04.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    NA  NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  

  1. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Niech Chrystus przeniknie nasze życie i będzie obecny w każdym jego wymiarze: rodzinnym, indywidualnym, społecznym i narodowym. Niech budzi naszą wiarę i nadzieję, wbrew wszelkim przeciwnościom, na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Int. dla RŻR „ Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.”
  3. Jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte dziś i jutro  według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w naszej diecezji.
  4. Przez cały tydzień obchodzimy Oktawę Wielkanocy, która ma charakter uroczystości Pańskiej,  kończy się w  II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II w czasie kanonizacji siostry Faustyny 30 kwietnia 2000r. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla każdego potrzebującego. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu rodziny, to  wszystko co przeżywamy, nieraz w lęku. Pokładamy nadzieję w Jego Opatrzności i Miłości. Mszę św. codziennie odprawiamy   o godz. 18.00.  W sobotę o godz. 16.30 Msza św. i poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
  5. W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
  6. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.00.
  7. Serdeczne podziękowanie za troskę o kościół i składane ofiary. W szczególny sposób serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dekoracje w kościele i dbali o czystość kościoła.

Składamy serdeczne życzenia świąteczne oraz życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

 

         CHRYSTUS    ZMARTWYCHWSTAŁ         ALLELUJA   !

      PRWADZIWIE    ZMARTWYCHWSTAŁ    ALLELUJA  !