IV Niedziela Wielkanocy – 25.IV.2021 r.

Gorzów Wlkp., dn.25.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA  IV NIEDZIELĘ  WIEKANOCY

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Wśród sposobów włączenia się wiernych w dzieło budzenia i pielęgnowania powołań na czoło wysuwa się sprawowanie liturgii i modlitwa. O modlitwie w tej intencji prosi nas sam Chrystus.  Niech nadzieja oparta na wierze będzie fundamentem naszej modlitewnej troski o dar nowych powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego, o co będziemy prosili Dobrego Pasterza, podczas Mszy św.
  2. Codziennie serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 . Każdego dnia zapraszamy na   modlitwę różańcową o godz. 17,30.
  3. Na piątek 30 kwietnia udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. Kto skorzysta z dyspensy, niech ofiaruje osobistą modlitwę Panu Bogu, jako dziękczynienie.
  4. W sobotę – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Rozpoczyna się  maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie o godz.18.30, odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej, w niedzielę o godz. 17.30. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub w rodzinie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  5. „Odpust ku czci NMP Królowej Polski odbędzie się w Bazylice Rokitniańskiej dnia 3 maja. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza święta pod przew. ks. Biskupa. Poprzedzona konferencją, modlitwą różańcową w int. trzeźwości i okazją do spowiedzi św.
  6. Przygotowanie do przeżycia I Komunii św. dla dzieci: – grupa I we wtorek o godz. 17.00; grupa II w środę o godz. 17.00.
  7. Serdeczne podziękowanie za troskę o kościół i składane ofiary.
  8. Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w nadchodzącym tygodniu.