I Niedziela Wielkiego Postu – 21.II.2021 r.

Gorzów Wlkp., dn. 21.02.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

  1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami „ Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  2. Zechciejmy już teraz, na początku tego okresu liturgicznego, przygotować się do przeżywania Wielkanocy w bliskości z Chrystusem. Rekolekcje wielkopostne,/od  V niedzieli W.P./ Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne, korzystajmy z sakramentu pojednania i pokuty w czasie całego Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi św. zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.
  3. Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedziele o godz. 17.00.
  5. Rozważanie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30.
  6. Przyszła niedziela, tj. druga niedziela Wielkiego Postu, przeżywana jest jako DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Hasło Żyjemy Eucharystią”. Do puszek będą zbierane ofiary na „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Niech do modlitwy za misje i wspierania misjonarzy na wszelki możliwy sposób zmobilizuje nas przykazanie miłości Boga i bliźniego.
  7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – obie grupy – w sobotę 27.II. o godz. 16.30.
  8. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych, którzy ukończyli 21 lat, rozpocznie się 6 marca w parafii katedralnej w Gorzowie. Katechezy będą odbywały się w soboty do 29 maja o godz. 19.00 w katedrze. Daty spotkań są następujące; 6,13 i 20 marca: 10,17 i 24 kwietnia: 8,15,22 i 29 maja 2021r. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 7 czerwca o godz. 18.00 w katedrze.
  9. Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki najlepszej z Matek w nadchodzącym tygodniu.
  • Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku, zachęcamy do czytania, i pogłębiania wiedzy religijnej.