XXXIV Niedziela Zwykła – 22.XI.2020 r.

Gorzów Wlkp.,  22.11.2020 r.

 

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   NA  XXXIV NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ 

                          Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcąc żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność , której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie.
  2. Dziś przeżywamy dzień łączności z naszym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Modlitwami wypraszamy łaski Bożej Opatrzności dla profesorów, kleryków i pracowników seminarium, ofiarami złożonymi na tacę pomagamy w egzystowaniu tej duchownej uczelni.
  3. Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, i wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka jako praktyczną realizację Jego nauki.
  4. Od jutra o 17.30 codzienna modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i parafii serdecznie zapraszamy. Msza św. o godz. 18.00 po Mszy św.;- we wtorek nabożeństwo za pośrednictwem św. Antoniego , w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek modlimy się do Bożego Miłosierdzia i adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  5. W przyszłą niedzielę, I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Eucharystia daje życie. Hasło tego roku „ZGROMADZENI NA  ŚWIĘTEJ  WIECZERZY” 
  6. Od dziś możemy nabywać: pobłogosławione opłatki wigilijne, i świecę bożenarodzeniową, którą rozprowadza Caritas.  
  7. Tradycyjnie od przyszłej niedzieli, Przyjaciele Paradyża, zachęcają do nabycia sianka na stół wigilijny. Złożona ofiara, zostanie przeznaczona na wsparcie św. Mikołaja, który odwiedzi naszą parafię z paczkami dla dzieci w czwartek 6 grudnia. Za dobroć niech Pan błogosławi.
  8. Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej