XXXIII Niedziela Zwykła – 15.XI.2020 r.

Gorzów Wlkp.,  15.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    NA  XXXIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

1.   Dziś przeżywamy  Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek pisze: „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi.”
  2. Na pytanie: „kto osiągnie zbawienie?” dzisiejsza ewangelia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach. Odpowiadając można więc stwierdzić: zbawienie osiągnie ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane a może jestem tym, który usłyszał słowa: „sługo zły i gnuśny”?
  3. Niewątpliwie warto zastanowić się nad swoim przygotowaniem na spotkanie z moim Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi, kiedy przystępowałem do Komunii świętej, czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Elżbietę Węgierską; w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w  piątek – św. Rafała Kalinowskiego, Pr.    w sobotę –  Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  5. Do przyszłej niedzieli codziennie przed Mszą św./o godz. 17.30/ odmawiamy modlitwę różańcową za naszych zmarłych z wypominkami – serdecznie zapraszamy.
  6. W środę nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy, w czwartek modlimy się do Bożego Miłosierdzia i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie .
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca świata. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyrażamy uczestnictwem we Mszy Świętej.   Patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie Paradyżu.

Będziemy przeżywali patronalne święto naszego Seminarium Duchownego,  dzień modlitwy.   Ofiarami złożonymi na tacę wspieramy istnienie Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie Paradyżu.

1. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać opłatki wigilijne oraz świecę bożonarodzeniową. Ofiara przy nabywaniu świec: duża – 15 zł. mała – 6 zł. przeznaczone przez  Caritas na zorganizowanie wakacji dla dzieci. Za opłatki dobrowolna ofiara na  utrzymanie parafii.
  2. Serdeczne podziękowanie za troskę o kościół i składane ofiary. Wszystkim uczestnikom    niedzielnej Eucharystii życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

W ubiegła niedzielę parafianie złożyli 700 zł. na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.