SANKTUARIUM ROKITNIAŃSKIE – program stałych nabożeństw w Roku Jubileuszowym

PROGRAM STAŁYCH NABOŻEŃSTW w ROKU JYBILEUSZOWYM W SANKTUARIUM ROKITNIAŃSKIM

1. Msze św. w Bazylice:
  • w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00;
  • w niedziele i uroczystości o godz.: 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 (przed Mszą św. o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, na zakończenie błogosławieństwo i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła  II);
  • po każdej Mszy św. modlitwy w intencjach Ojca św. związane z uzyskaniem odpustu i Modlitwa Jubileuszowa.
  1. Modlitwy w szczególnych intencjach podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00:
  • I niedziela miesiąca – modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie i czystości;
  • II niedziela miesiąca – błogosławieństwo małżonków;
  • III niedziela miesiąca – błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa;
  • IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i osób w podeszłym wieku.
  1. Spowiedź św.:
  • pół godziny przed każdą Mszą św. i przed Apelem Maryjnym;
  • w piątki od godziny 15.00 do 18.00.
  1. Nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem:
  • w każdy czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
  • w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w każdą niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo Maryjne.
  1. Godzina Miłosierdzia z Siostrami Jezusa Miłosiernego – w piątki  o godz. 15.00.
  2. Możliwość nawiedzenia odsłoniętego Obrazu:
  • codziennie w godzinach od 8.00 do 21.20 (zakończenie Apelem Maryjnym);
  • w niedziele uroczyste odsłonięcie przed każdą Mszą św.
  1. Apel Maryjny – codziennie o godz. 21.00 (oprócz Wielkiego Piątku)
  2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – w niedziele o godz. 8.30
  3. Litania do Matki Bożej Rokitniańskiej – w każdą niedzielę podczas nabożeństwa    Maryjnego o godz. 17.30 oraz w każdą sobotę podczas Apelu Maryjnego.
  1. W pierwsze soboty miesiąca:
  • okazja do udziału w pieszej pielgrzymce z Międzyrzecza do Rokitna;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie z Mszą św. o godz. 11.00, z rozmyślaniem i modlitwą różańcową.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każda środę podczas Apelu Maryjnego.
  1. Nabożeństwa okresowe z Modlitwą Jubileuszową w październiku, maju i czerwcu o godz. 17.30
  1. W Wielkim Poście – Droga Krzyżowa z Maryją w piątki o godz. 17.30
  2. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w piątek przed Niedzielą Palmową w godzinach od 15.00 do 21.00.